Blog / Targi w Paryżu

image

Targi w Paryżu

Kategoria: Projekt | 15 września 2014

Po targach wnętrzarskich w Paryżu mam wrażenie, że artykuły wyposażenia wnętrz dzielą się na te produkowane w Chinach i w… Portugalii.

Większość stoisk belgijskich, brytyjskich, holenderskich i niemieckich to lepsza, lub gorsza kopia Eichholtza sprzed 3 lat.
Eichholtz, mimo holenderskiego paszportu to również produkcja azjatycka, tyle, że z roku na rok coraz lepszej jakości.
Tym razem Eichholtz trzymając się swojej utartej stylistyki był kilka kroków przed swoimi konkurentami. Były ładne kryształowe żyrandole inspirowane francuskimi lampami art deco z lat 20-tych i kilka mebli tapicerowanych i drewnianych wartych grzechu (www.eichholtz.com).

Mebli w stylu francuskim- mimo, że targi odbywały się w Paryżu- z wyjątkiem przeciętnej ekspozycji Mis en demeure,  nie zauważyłam (www.misendemeure.fr).

Włoskie meble czekają pewnie na targi w Mediolanie- w Paryżu zwróciłam uwagę jedynie na 2 stoiska z Italii- Arca z lampami i meblami wykończonymi detalami z roga byka (www.arcahorn.com) i Riviere – ze skórzanymi akcesoriami wykonanymi jak najpiękniejsze damskie torebki (www.rivierestyle.it).

Przyjemnie było obejrzeć i dotknąć sejfów na zegarki i biżuterię firmy Agresti (www.agresti.com). Wykończenia ze skóry, nabuku, subtelnych fornirów, a do tego okucia jak najbardziej wysmakowana współczesna biżuteria – wszystko po to, żeby sięganie po drogocenne drobiazgi było miłym, stetycznym doznaniem.

Sporo na targach było dywanów. Zwróciłam uwagę na skórzane z Holandii (www.ebru.nl) i  piękne jedwabno-wełniane z Mediolanu (www.sahrai.com).

Stoiska, które moim zdaniem zdecydowanie odcinały się od reszty to ekspozycje mebli z Portugali. Szukałam mebli wyjątkowych, które będą ciekawym akcentem we wnętrzu i zaskakującą formą samą w sobie. I prawie wszystkie znalazłam na stoiskach portugalskich. Stonowane i eleganckie były meble i lampy z Frato (www.frato-interiors.com), ekstrawagancki z UMOS design (www.umosdesign.com), udziwnione, ale ciekawe z firmy Bateye (www.bateye.com). Stoisko -również z Portugalii- na którym obejrzałam kilka mebli wyróżniających się na tle innych ekspozycji było zbiorem kilku firm : Ginger&Jagger (www.gingerandjagger.com), Munnadesign (www.munnadesign.com), Brabbu design forces (www.brabbu.com).

A ponieważ targi odbywały się w Paryżu – nie wypada nie wspomnieć o gospodarzu. Hamilton Conte z Paryża oferuje meble i dodatki współczesne i ponadczasowe, często inspirowane wzornictwem lat 50-70 (www.hamiltonconte.com), Les Heritiers – to firma o spokojnym, wyważonym wzornictwie z podróżniczym pazurem (www.les-heritiers.com).

Targi dobiegły końca. Bez względu na poziom zadowolenia i tak zawsze warto szukać inspiracji i ciekawych rozwiązń. Dla mnie to była ciekawa lekcja i natychmiast wprowadzam ją do moich zeszytów.

Oprócz zdjęć z mojego iphona, wykorzystałam zdjęcia ze stron firm opisanych w tekście.